Jak wybrać walizkę na kółkach?

Podróżowanie z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Taka przygoda zazwyczaj oznacza kilkudniowy albo kilkutygodniowy wyjazd do nowego, nieznanego miejsca. Oczywiste jest, że każda osoba, którą czeka takie wyzwanie, chce się odpowiednio do niego przygotować, w związku z czym potrzebuje konkretnego asortymentu, czyli bagażu. Chcesz wiedzieć, jak wybrać walizkę na kółkach? Zdecydowanie musisz przeczytać ten artykuł!

Wiele osób przed planowanym wylotem zastanawia się, jaką walizkę na kółkach wybrać. Odpowiedź na to zagadnienie jest niezmiernie prosta – należy zdecydować się na taki produkt, który spełnia poniższe kryteria. Wyróżniamy między innymi:

  • kółka,
  • zamek,
  • wagę,
  • uchwyty i rączki,
  • wnętrze;
  • oraz cenę.
  • Zanim wybierzemy jakikolwiek model i dokonamy zakupu, warto się upewnić, czy powyższe czynniki zostały w prawidłowy sposób spełnione.

Walizki kabinowe

Wymiary walizki

Do najważniejszych wymiarów tego produktu należy jego wysokość i szerokość. Obecnie każda linia lotnicza oraz niektóre firmy przewozowe wymagają walizek o konkretnych rozmiarach. Jeśli nasza je przekroczy, powinniśmy liczyć się z tym, że zostanie nam naliczona karna opłata, którą trzeba w trybie natychmiastowym uregulować. Ważnym aspektem jest głębokość walizki, im ma pojemniejsze komory, tym więcej rzeczy się do niej zmieści.

Na rynku możemy wyróżnić walizki wykonane z twardych tworzyw sztucznych oraz takie ze sztywnych tkanin. Plastikowe potrafią być cięższe, ale za to są bardziej wytrzymałe i lepiej zabezpieczają artykuły, które ze sobą przewozimy. Dostępne na rynku modele mogą mieć dwa lub cztery kółka. Powinniśmy sprawdzić jakość ich wykonania oraz zwrotność. Te, które mają możliwość obracania się o 360 stopni, umożliwiają znacznie łatwiejsze manewrowanie. Zamek powinien przede wszystkim charakteryzować się solidnością. Nie ma on prawa również nigdzie się zacinać. Lekka waga walizki gwarantuje nam bardziej komfortowe przenoszenie. Firmy świadczące usługi przewozowe mają określone limity kilogramowe. W przypadku, gdy całkowita masa walizki przekroczy wymagania, musimy się liczyć z koniecznością dopłaty.

Rączka to must have przy każdej większej walizce, z jej wykorzystaniem znacznie łatwiej można prowadzić bagaż po różnych nawierzchniach. Każda powinna mieć minimum jeden uchwyt dodatkowy, dzięki któremu możliwe będzie jej podniesienie. Dobrej jakości walizka wyposażona jest w kilka małych kieszonek, umożliwiają one lepszą organizację naszych przedmiotów. Ponadto powinna posiadać pasy błyskawiczne, za pomocą których znacznie łatwiej można ją zamknąć. Rozpiętość cenowa walizek jest bardzo duża, dlatego warto na początku określić potrzebną nam wielkość i rozmiar, a dopiero później zdecydować się na konkretny budżet.

Walizki na kółkach – jakie wybrać?

Wybierz takie, które są lekkie, przestronne, solidne, łatwe w utrzymaniu czystości, organizacji oraz proste w manewrowaniu. Przed dokonaniem zakupu warto również sprawdzić opinie o danym producencie i produkcie.